Obsah

Zprávy

první předchozí
ze 2
poslední

Pozvánka ke zkouškám znalosti hub 2020

Pozvánka KHS Praha celý text

ostatní | 19. 5. 2020 | Autor: Správce Webu

Půjčka pro středočeské živnostníky

Od středy 13. května mohou středočeští podnikatelé z celého území kraje žádat o bezúročnou návratnou půjčku, která jim pomůže řešit současnou krizovou situaci. Středočeský kraj ji poskytne živnostníkům se sídlem ve středních Čechách, na které měla epidemie koronaviru nepříznivý ekonomický dopad, a kteří splní všechny stanovené podmínky. Maximální výše podpory je 50 tisíc korun, a co je důležité, podnikatelé ji mohou začít splácet až za rok, v červnu 2021. Půjčka musí být splacena nejpozději do 15. března 2024. Při podávání žádosti nerozhoduje den a pořadí, žádosti se přijímají do 30. června 2020. Středočeský kraj zatím na tento program vyhradil 2,75 mld Kč.

Středočeští živnostníci mohou začít žádat kraj o bezúročné půjčky na řešení dopadů koronaviru!
Žádosti se podávají prostřednictvím webové stránky: http://pujckazivnostnikum.kr-stredocesky.cz
Tam zájemci najdou formulář i návod k jeho vyplnění. Půjčky jsou určené osobám samostatně výdělečně činným, které jsou ke dni podání žádosti evidovány v rejstříku živnostenského podnikání a zároveň měli k datu 12. 3. 2020 včetně alespoň jednu živnost, která nebyla pozastavena, přerušena či zrušena. U žadatele nesmí probíhat exekuční a insolvenční řízení a nesmí být zanesen v registru exekucí a insolvencí. Sídlo podnikání žadatele musí být na území Středočeského kraje. celý text

ostatní | 14. 5. 2020 | Autor: Správce Webu

Odečty elektroměrů v naší obci a informace k odečtům

Vážený pane starosto,
z důvodu mimořádných opatření v rámci celé ČR a společné snahy k zamezení šíření nákazy COVID-19 bylo od 12. kalendářního týdne fyzické odečítání elektroměrů dočasně pozastaveno.
Dovolujeme si Vás informovat, že od 18. kalendářního týdne tj. od 27. 4. 2020 bude fyzické odečítání elektroměrů znovu obnoveno dle termínů pravidelných periodických odečtů.
V příštím týdnu budou periodické odečty prováděny i ve Vaší obci. Prosíme Vás o informování obyvatel a o jejich maximální součinnost
Naši zaměstnanci se zaměří především na elektroměry dostupné z veřejných míst. U ostatních odběrných míst se budeme snažit zákazníky pro nahlášení stavu elektroměru kontaktovat, příp. zákazníci mohou sami využit jeden z následujících způsobů pro nahlášení periodického odečtu:
Služby ON-LINE zadání samoodečtu elektroměru na stránkách www.cezdistribuce.cz, kdy při výběru důvodu odečtu Periodický/ fakturační odečet se zobrazí aktuálně všechna odběrná místa, kterých se periodický odečet týká.
Distribučního portálu (DIP) pokud máte tuto službu zaregistrovánu
Tento periodický samoodečet je možné provést pouze v termínu do 10. 5. 2020. V případě, že nebude periodický/ fakturační samoodečet proveden našimi pracovníky nebo zadán zákazníkem, provedeme odhad spotřeby.

Informace o opatřeních v souvislosti s aktuální mimořádnou situací můžete dohledat na našich webových stránkách https://www.cezdistribuce.cz/cs/covid-19.html

Děkujeme Vám za spolupráci.
ČEZ Distribuce


Pavel Kos
Regionální reprezentant - StředČEZ Distribuce, a. s.
Vyskočilova 1461/2A, 140 00 Praha 4
tel: 724 785 350
e-mail: pavel.kos@cezdistribuce.cz
www.cezdistribuce.cz

celý text

ostatní | 24. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Zákaz pálení na volném prostranství[PKR-KUSK] Upozornění na spalování látek na volném prostranství


Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje v souvislosti s aktuálními povětrnostními podmínkami navyšujícími pravděpodobnost vzniku a šíření požáru v přírodních porostech a lesních půdách a s přihlédnutím k aktuálním krizovým opatřením v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem, neshledává žádná přijatá opatření proti vzniku a šíření požáru jako bezpečně dostačující a účinná.

Spalování hořlavých látek na volném prostranství proto v žádném případě nelze ani po předchozím oznámení HZS Středočeského kraje povolovat, a to ani po navržení opatření proti vzniku a šíření požáru. Případným žádostem /oznámení/ podnikajících fyzických osob nebo právnických osob nebude vyhověno - předmětná činnost bude s přihlédnutím k nouzovému stavu a klimatickým podmínkám s vysokou mírou pravděpodobnosti blízkou jistotě zakázána.“


kpt. Mgr. Libor Pospíšil
krajský vyšetřovatel požárů
Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje
krajské ředitelství
Jana Palacha 1970
272 01 KLADNO
tel.: (+420) 950 870 208
mob.: (+420) 602 278 703
fax.: (+420) 950 870 148
libor.pospisil@sck.izscr.cz celý text

ostatní | 24. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Květinová soutěž

soutěž celý text

ostatní | 23. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Jak nakládat s odpadem v době koronavirové epidemie


ostatní | 21. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Fous - nabídka substrátu a příspěvek na charitu

prodej substrátu celý text

ostatní | 16. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Odběrové místo Benešov


Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s.
Od čtvrtka 16. 4. 2020 je provoz na odběrovém místě u krytého plaveckého bazénu v Benešově nově od 7 do 17 hodin.
Stále je otevřené pro nabírání vzorků každý den.
Je určeno pouze těm, kteří mají doporučení od lékaře či krajské hygienické stanice.
https://www.hospital-bn.cz/…/odberove-misto-na-covid-19-se…/ celý text

ostatní | 16. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Výstraha - silné bouřky

Pondělí 13.4.2020 celý text

ostatní | 12. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Leták a návod aplikace V obraze


ostatní | 9. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Kontejner na kovové odpady

Nově máme v Keblově kontejner na kov. Lze do něj vhazovat plechovky od potravin, nápojové plechovky, ostatní kovové předměty z domácnosti. celý text

ostatní | 2. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Místo pro odběr vzorků na testy na koronavirus v Benešově

Místo pro odběr vzorků na testy COVID-19
Odběrové místo:
Benešov (Hrázského 1913, parkoviště u plaveckého bazénu, 2 buňky včetně stanu, provozní doba od 7 do 19 hodin, infolinka: 601 563 598
Toto místo rovněž umožňují odběr vzorků přímo z aut, jimiž přijedou pacienti, kteří byli předtím indikováni praktickými lékaři. celý text

ostatní | 1. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Úprava úředních hodin MÚ Vlašim

Změna úředních hodin je v příloze. celý text

ostatní | 1. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Zrušení plánovaného přerušení dodávky elektřiny

9.dubna 2020 celý text

ostatní | 1. 4. 2020 | Autor: Správce Webu

Zrušení akustické zkoušky sirén 1.4.2020

Dobrý den,
z rozhodnutí generálního ředitele HZS ČR genpor. Ing. Drahoslava Ryby se ruší pravidelná akustická zkouška sirén dne 1.4.2020.

S pozdravem,
nprap. Bc. Michal Veselý celý text

ostatní | 31. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Ve středu si společně poděkujme písní "Není nutno"

Vážené starostky, vážení starostové,
ve středu 25. března ve 12.30 v přímém přenosu zazpívá a zahraje celé Česko po úvodním slovu Zdeňka Svěráka píseň Není nutno. Stejně jako Italové, Rakušané a další národy chtějí i Češi zpěvem poděkovat a vyjádřit podporu všem lidem v první linii boje s pandemií – lékařům, sestřičkám, lékárníkům, řidičům, hasičům, prodavačkám, sociálním pracovníkům, rovněž Vám starostům a starostkám, a mnoha dalším.
Denně sledujeme smutné zprávy o těch, kteří svůj boj s novým virem nezvládli, máme obavy o budoucnost, máme strach o své blízké. V takových dobách je víc než kdy jindy důležité držet při sobě a vzájemně se podpořit.
Prosím Vás proto, abyste se k tomuto poděkování připojili. Nechte, prosím, rozeznít v tuto dobu obecní rozhlasy, aby se tato pozitivní píseň dostala ke všem. Ve středu 25. března přesně ve 12.30 hodin píseň zazní na ČT 1 a v Českém rozhlase, na stanicích: Radiožurnál, ČRo Praha, Radio Wave nebo Rádio Junior.
Vít Rakušan
Obec Keblov se také připojí. Pojďme si zazpívat společně z domova.
R.Baran celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace o speciálních stránkách HZS ČR

Informace pro obce, kraje celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace ke koronaviru

Informace ke koronaviru

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

Krajská hygienická stanice Středočeského kraje starosty měst a obcí ve Středočeském kraji pravidelně informuje přes Portál krizového řízení o počtu (nových) pozitivních případů onemocnění Covid – 19 v jejich územním obvodu.

V případě, že jste takovou informaci doposud neobdrželi, znamená to, že KHS doposud ve Vaší obci žádný pozitivně potvrzený případ neeviduje.

Informace o počtu pozitivně potvrzených případů aktualizujeme denně a denně starosty o výskytu v obci informujeme. Do budoucna počítáme také se zasíláním informací o počtu vyléčených.

S pozdravem,

Mgr. Tomáš Vodný
zástupce ředitelky KHS Středočeského kraje celý text

ostatní | 24. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Aktuální informace o výskytu koronaviru ve Středočeském kraji

Vážená paní starostko, vážený pane starosto,

dovolujeme si Vás informovat, že aktuální informace o výskytu koronaviru ve Středočeském kraji naleznete na webových stránkách Krajské hygienické stanice, tedy www.khsstc.cz. Informace denně aktualizujeme. S dotazy ohledně této problematiky se tedy nadále obracejte na nás nikoliv na Krajský úřad.

S pozdravem a přáním příjemného dne,

Mgr. Tomáš Vodný
zástupce ředitelky KHS celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Zrušení zasedání ZO Keblov 27.března 2020

Na základě současného stavu v naší republice ruším zasedání zastupitelstva obce plánované na pátek 27.března 2020 v 19.hodin.
R.Baran
starosta obce celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Informace k odběrovému místu v Benešově

Benešov - Odběrové místo na COVID-19 se stěhuje k plaveckému bazénu
Odběrové místo na vyšetření vzorků na onemocnění COVID-19 zřízené na Malém náměstí v Benešově po týdnu změní své stanoviště.
Od úterý 24. března bude nově fungovat na parkovišti u plaveckého bazénu drive-in odběrový box, naproti sídlu Krajské hygienické stanice a stanice Hasičského záchranného sboru.
V souvislosti s touto novou službou, testováním příchozích přímo z automobilu, bude přemístěno i stávající odběrové místo u polikliniky.
U krytého plaveckého bazénu, který je nyní uzavřen, na velké parkovací ploše je již přistavena odběrová buňka s připojením na elektřinu, kde budou obě služby fungovat společně. Celý prostor bude monitorován městskou policií.
Odběrové místo bude otevřené jako doposud sedm dní v týdnu od 7 do 19 hodin.
Je určené pouze těm, kterým vyšetření doporučili pracovníci hygienické stanice. Samozřejmostí je rouška přes nos a obličej a dodržování rozestupů dva metry od sebe. celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Nakládání s odpadem v době epidemie

https://www.mzp.cz/cz/news_20201903-Doporuceni-pro-nakladani-pouzitymi-osobnimi-ochrannymi-pomuckami
Na tomto odkaze najdete informace k likvidaci použitých osobních ochranných pomůcek celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Nařízení vlády z 19.3.2020

V příloze je nařízení vlády. Zároveň bylo na internetové stránky obce Keblov doplněno číslo účtu obce Keblov pro platby převodem z účtu. Během úterý budou doplněny částky a termíny pro platby za odpady a za psa. Držme spolu! celý text

ostatní | 23. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Přerušemí dodávky elektřiny 9.4.2020

v části Keblova celý text

ostatní | 22. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

MÚ Vlašim uzavřen do odvolání

info na web celý text

ostatní | 22. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
Aktuální informace do vašeho telefonu 1

Aktuální informace do vašeho telefonu

Připravili jsme pro vás snadný a rychlý způsob, jak mít aktuální informace z naší obce ve vašem mobilním telefonu, nebo tabletu. Stačí si zdarma nainstalovat mobilní aplikaci V OBRAZE.
celý text

ostatní | 21. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Úřední hodiny MÚ Vlašim

úřední hodiny celý text

ostatní | 18. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Úřední hodiny MÚ Vlašim

aktuální informace celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Sdělení praktického lékaře Dolní Kralovice

Upozornění celý text

ostatní | 16. 3. 2020 | Autor: Správce Webu

Nový informační web města Vlašim ke koronaviru

Posíláme odkaz na nový informační web města Vlašim s důležitými informacemi k životu ve městě Vlašim celý text

ostatní | 15. 3. 2020 | Autor: Správce Webu
první předchozí
ze 2
poslední